Zrzek *14.2.2004 - +13. 3. 2009

Zrzeček byl nalezený kocourek, který si ke mě našel cestu na naší chalupě. Po 2 měsících prázdnin, které jsem si sním hrála a starala se o něj, mi bylo líto ho tam nechat. Začala jsem přemlouvat rodiče, abych si ho mohla vzít domu. Po dlouhém přemlouvání a zvažování, kde by bydlel mi ho povolili.

Udělali jsme mu bydlení v domečku na zahradní nářadí, kde se zabydlel rychle.. Stal se dalším členem naší rodiny. Když se nám začal toulat, tak jsme ho nechali vykastrovat a v tu chvíli se stal domácí kočičkou. Měli jsme asi štěstí na inteligentní zvířata, protože když byl doma, tak nám nikdy nikde nic nezničil, na záchod chodil na jeho kočičí a věděl, že škrábat drápy si má venku.. Byli neuvěřitelní kamarádi s naším zlatým retrívrem, kterého jsme si přinesli jako štěňátko po úmrtí naší Aissinky. Stalo se nám poprvé, že jsme viděli přátelství psa a kočky. Ze Zrzečka se stala cvičená kočička, protože když jsme zavolali Primečka, přiběhl i Zrzeček, my ho pozdravili, on nás taky.

Prostě, ikdyž jsme do té doby chovali jen pejsky, stala se v našem životě kočička nepostradatelná...

Bohužel rok 2009 byl pro nás dost nešťasný, protože zrzeček chytil nevyléčitelnou nemoc, a ikdyž jsme ho nechávali různými lékaři léčit a diagnostikovat problém, všichni říkali to samí. Je to jen otázka dní, po transfúzi, kterou dostal vypadal o mnoho lépe, proto jsme také doufali, že se na nás štěští usmálo. Celou noc mi prospal v postýlce a chodil se zamnou i mazlit avšak ráno, když jsme se probrali,bylo vše ještě horší než den předcházející. Zůstala jsem sním doma, abych se o něho mohla starat a chodila jsem mu pravidelně zkoušet dát napít a napapat, ale marně. Prosila jsem ho, aby to spapal, ale marně.

V pátek 13. března 2009 odešel od nás za svými kamarády do zvířecího nebíčka.

Nikdy bychom nevěřili, jak smrt Zrzečka zasáhne i našeho retrívra a druhého kocoura...Věděli stejně jako my, že přišli o svého kamaráda a člena rodiny...

                                       


www.primusarax.webnode.cz